Więcej o: Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

Co można robić pierwszego dnia jesieni? Jak powitać porę roku, która kojarzy się z bogactwem barw liści, zbiorami owoców i warzyw oraz opadami deszczu, ponurą szarością i obumieraniem przyrody?  Nasza szkolna społeczność zrobiła wszystko, by dostrzec to, co w jesieni najlepsze i cieszyć się dniem spędzonym inaczej niż zwykle.

Młodsi uczniowie zajęli się jednym z najpopularniejszych warzyw i uczestniczyli w Dniu Ziemniaka. Poznali jego historię, możliwości wykorzystania w kuchni oraz podczas zabawy. Starsi wyruszyli w poszukiwaniu jesieni na rozmaite trasy edukacyjne oraz szlaki turystyczne. Spacery po Skoczowie i okolicy, poznawanie historii i kultury naszej małej ojczyzny, zdobywanie górskich szczytów…

Więcej „Powitanie jesieni”

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym w pełni angażuje się w ogólnopolski projekt Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo zainicjowany praz Fundację Dbam o Mój Zasięg. Obecnie 1071 szkół uczestniczy już w projekcie. Zaplanowane działania mają na celu zaktywizowanie środowiska szkolnego – uczniów, rodziców i nauczycieli na rzecz poprawy relacji w szkole oraz w trosce o higienę cyfrową zarówno w szkole, jak i w domach uczniów. Podstawowymi założeniami projektu jest profilaktyka uzależnień od nowoczesnych technologii, umiejętne korzystanie z narzędzi cyfrowych oraz bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.

Twórcy projektu podkreślają ogromną wagę odbudowania relacji w szkole i w domu po okresie zdalnej nauki oraz izolacji. Na stronie internetowej szkoły jest dostępna zakładka dotycząca projektu SOC, w której na bieżąco będą umieszczane materiały – plakaty, publikacje, linki pomocne w wypracowaniu zasad szkolnych i domowych bezpiecznego korzystania z mediów. Razem możemy wypracować wartościowe rzeczy, więc zachęcamy do współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli.

autor tekstu: Dorota Maciejewska – pedagog szkolny