Więcej o: Spotkanie z leśniczym w Dworku Myśliwskim „Konczakówka” .

Spotkanie z leśniczym w Dworku Myśliwskim „Konczakówka” .

W piątek 8 października uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z leśnikiem. Pan leśniczy wprowadził dzieci w tajniki lasu, zapoznał z niektórymi gatunkami drzew, opowiadał o zwierzętach mieszkających w naszych lasach. Dzieci dowiedziały się jak wygląda głuszec i skąd się wzięła nazwa tego ptaka, czym się różnią rogi od poroża i wiele innych ciekawostek. Budowały szałasy, robiły wspaniałe kompozycje z liści, a podsumowaniem wyprawy było pieczenie kiełbasy na ognisku. Wycieczka była naprawdę udana!

Iwona Czakon – Kobus

Więcej „Spotkanie z leśniczym w Dworku Myśliwskim „Konczakówka” .”
Więcej o: W Centrum Edukacji Ekologicznej

W Centrum Edukacji Ekologicznej

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły odwiedzili skoczowskie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie mogli obejrzeć aż dziewięć ekspozycji poświęconych zagadnieniom przyrodniczym i ekologicznym.  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji dotyczących wody, powietrza, fauny i flory Śląska Cieszyńskiego czy zdrowego odżywiania. Interaktywne stanowiska oraz elementy grywalizacji sprawiły, że wszyscy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przebieg zajęć.

Tekst: Kamila Morcinek

Więcej „W Centrum Edukacji Ekologicznej”