Więcej o: Awans naszych szachistów

Awans naszych szachistów

Po zdobyciu drugich miejsc na Gminnym Drużynowym Turnieju Szachowym nasze reprezentacje zagrały w Strumieniu w Powiatowym Drużynowym Turnieju Szachowym.Młodsze dzieci (rocznik 2009 i młodsi)) w składzie: Ewa Myrmus 5b, Zofia Madej 5b, Amelia Więzik 7a i Wojciech Więzik zdobyły ostatecznie 6 miejsce. Starsze dzieci (rocznik 2008-2007) w składzie Karolina Myrmus 7a, Olaf Gesing 7d, Igor Myrmus 8b, Szymon Wlach 8b zdobyły wysokie 2 miejsce i awans do zawodów rejonowych (półfinał wojewódzki).

Piotr Piotrowski

Więcej „Awans naszych szachistów”
Więcej o: Warsztaty w Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej  w Ochabach

Warsztaty w Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej w Ochabach

W poniedziałek 18 października uczniowie klasy 5c wyjechali na wycieczkę do Tradycyjnej Zagrody Rolnej w Ochabach, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących tradycyjnych prac w gospodarstwie. Dowiedzieli się, jakie obowiązki miały dzieci mieszkające na wsi kilkadziesiąt lat temu. Sami także mieli okazję wykonać niektóre czynności, np. pranie na tarze, ubijanie masła, karmienie kur, czy ścielenie łóżka. Zapoznali się z dawną szkołą i siedząc w starych ławkach, z uwagą słuchali opowieści pana przewodnika.

Więcej „Warsztaty w Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej w Ochabach”