„SZKOŁA PAMIĘTA”

„Szkoła Pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. W tym roku szkoły przystąpiły do jej trzeciej edycji. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Akcja „Szkoła Pamięta” odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej oraz lokalnej. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II postanowiła włączyć się do akcji, pokazując, że pamięć o bohaterach z naszego miasta, regionu, jak i o bohaterach rodzinnych historii jest ciągle żywa. Nie pozwolimy, aby zapomniano ludzi o heroicznych sercach. Pamiętamy!

Więcej „„SZKOŁA PAMIĘTA””