Więcej o: W patriotycznym nastroju – Narodowe Święto Niepodległości

W patriotycznym nastroju – Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dzień ważny dla wszystkich Polaków – w tym roku 11 listopada obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości.  W Skoczowie, podobnie jak w innych polskich miastach, zorganizowano uroczystości patriotyczne,
w których wzięła udział reprezentacja naszej szkoły: pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz, przedstawiciele grona pedagogicznego, delegacja Samorządu Uczniowskiego oraz poczet sztandarowy.

O 845 spotkaliśmy się na Rynku, gdzie odbyło się uroczyste złożenie raportu kompanii honorowej OSP Gminy Skoczów. Z wielkim wzruszeniem odśpiewano hymn narodowy. Burmistrz Skoczowa, pan Mirosław Sitko, skierował do zebranych słowa na temat patriotyzmu i dumy narodowej. Niespodzianką był występ laureata II Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Śpiewamy dla Polski”.

Więcej „W patriotycznym nastroju – Narodowe Święto Niepodległości”