Więcej o: Kultowe bajki i filmy – „PRL oczami dziecka” w kolejnej odsłonie

Kultowe bajki i filmy – „PRL oczami dziecka” w kolejnej odsłonie

W piątkowe popołudnie10 grudnia na Meet odbyła się kolejna prelekcja w ramach innowacji „Bądź kulturalny – zaangażuj się w kulturę wyższą!”, prowadzona przez panią Izabelę Steciuk. Tym razem przenieśliśmy się do świata filmów animowanych i kultowych bohaterów bajek: Bolka i Lolka, Reksia, Krecika, misia Uszatka i innych. Rozmawialiśmy też o filmach i serialach z czasów PRL-u, które nadal z przyjemnością oglądają nasi uczniowie, jak również ich rodzice oraz dziadkowie. Były też ciekawostki na temat sprzętów domowych, mebli i dań, oczywiście dziś nazywanych „kultowymi”.

Przed nami kolejne spotkania! 😊

Izabela Steciuk

Więcej o: Czwartoklasiści w Muzeum Ustrońskim

Czwartoklasiści w Muzeum Ustrońskim

Czy wizyta w muzeum może być mikołajkowym upominkiem? Klasa 4b przekonała się, że tak.😊 6 grudnia 27 uczniów udało się na wycieczkę do Muzeum Ustrońskiego. Już na samym początku na dzieci czekała niespodzianka – okazało się, że kierowca to zaprzyjaźniony Mikołaj, dziadek jednego z uczniów, który przygotował dla dzieci słodkie upominki.

W Muzeum Ustrońskim rozpoczęliśmy zwiedzanie od seansu filmowego, ukazującego dzieje uzdrowiska Ustroń. Następnie bardzo miły przewodnik zaprezentował stroje regionalne ze Śląska Cieszyńskiego. Duże emocje wywołał dział muzeum prezentujący zabawki dziadków i pradziadków naszych uczniów. Nie zabrakło ciekawostek i zabawnych historii. Noi można było pobawić się zabawkami; starymi lalkami, misiami, konikami na biegunach…

Więcej „Czwartoklasiści w Muzeum Ustrońskim”