Więcej o: „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 –Pamiętamy!” – podsumowanie projektu

10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II odbył się apel przypominający uczniom o tym, że 40 lat temu, 13 grudnia 1981 r., wprowadzono stan wojenny. Był to też dzień podsumowania w szkole projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981  – Pamiętamy!”, który został skierowany do uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Jego głównym celem było przygotowanie uczniów do świadomego przeżywania 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

Apel swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta Skoczowa – Mirosław Sitko, Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty w Radzie Miejskiej Skoczowa – Maria Sobik, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie – Joanna Radwan-Kmiecik. W trakcie przywitania gości pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz, przypomniała wypowiedzi papieża Jana Pawła II o stanie wojennym. Utworem „Mury” Jacka Kaczmarskiego oddano hołd ofiarom stanu wojennego walczącym o naszą wolność.

Więcej „„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 –Pamiętamy!” – podsumowanie projektu”