Więcej o: „Podróże kształcą, także te bez biletu” – poznajemy tajemnicze zakątki Dolnego Śląska

Wszyscy kochamy podróże, a podróżować można nawet bez wstawania z wygodnej kanapy. W piątkowe popołudnia 14 i 21 stycznia odbyły się wirtualne podróże po Dolnym Śląsku w ramach innowacji „Podróże kształcą, także te bez biletu”, prowadzone przez panią Izabelę Steciuk na Meet. Uczniowie poznawali tajemnice Dolnego Śląska. Podziwiali pałace i zamki, które do dziś zachwycają swoim majestatem. Ze zdumieniem oglądali miejsca, w których po dawnych  rezydencjach pozostało parę kamieni… Przenosili się w  czasie, oglądając stare zdjęcia i ryciny, ukazujące dawną świetność magnackich siedzib.  Uczniowie wirtualnie „spacerowali” też po ruinach, chłonąc ich romantyczny nastrój. Największe zainteresowanie uczniów wzbudziła historia „śląskiego Kopciuszka”, dziewczynki z ubogiej rodziny, która zyskała ogromny majątek i zamieszkała w baśniowym pałacu.

Więcej „„Podróże kształcą, także te bez biletu” – poznajemy tajemnicze zakątki Dolnego Śląska”