Więcej o: KONKURS SKILLS BUILDER 2022

KONKURS SKILLS BUILDER 2022

6 kwietnia po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego SKILLS BUILDER. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas III – VII z sześciu szkół gminy Skoczów. Gratulujemy uczennicom SP-3 – Magdalenie Organiściak i Anice Szajnie – zdobycia II miejsca!

LAUREACI KONKURSU SKILLS BUILDER 2022 r.:

Więcej „KONKURS SKILLS BUILDER 2022”
Więcej o: Poetycka recepta na szczęście… – VI Gminny Konkurs Recytatorski

Poetycka recepta na szczęście… – VI Gminny Konkurs Recytatorski

6 kwietnia po raz szósty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski, którego tematem były dwie daty z kalendarza świąt nietypowych: 20 marca – Międzynarodowy Dzień Szczęścia i 21 marca – Międzynarodowy Dzień Poezji. Po raz pierwszy (i mamy nadzieję, że ostatni) konkurs został przeprowadzony w nietypowej formie. Jury, Maria Ostrowska-Giemza i Rozalia Wawronowicz, oceniło recytacje nagrane przez 25 uczniów   ze skoczowskich szkół podstawowych. W deklamacjach online pojawiły się wiersze m. in. M. Konopnickiej, K. Ujejskiego, L. Staffa, T. Śliwiaka, K.K. Baczyńskiego, B. Leśmiana, S. Barańczaka.

Więcej „Poetycka recepta na szczęście… – VI Gminny Konkurs Recytatorski”
Więcej o: Z wizytą w „Polkapie”

Z wizytą w „Polkapie”

W środę 6 kwietnia klasa 2a odwiedziła skoczowską fabrykę kapeluszy „Polkap”.  Jest to najstarsza manufaktura kapeluszy w Polsce.  Dzieci miały okazję zobaczyć,  jak powstają kapelusze myśliwskie, wojskowe, cylindry i wiele innych modeli.  Szczególnie  zachwycił  je wspaniały zegar w kształcie cylindra. Na zakończenie w sklepie firmowym  drugoklasiści mogli  przymierzyć  sobie wybrane  kapelusze  i zapozować w nich do wspólnego zdjęcia. Wizyta w fabryce była bardzo udana.

Iwona Czakon-Kobus

Więcej „Z wizytą w „Polkapie””