Więcej o: „Mistrz Poprawnej Polszczyzny”

„Mistrz Poprawnej Polszczyzny”

43 uczniów z klas 4 – 8 wzięło udział w szkolnym konkursie Mistrz Poprawnej Polszczyzny, który od wielu lat jest organizowany przez panią Izabelę Steciuk. W tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym, konkurs odbył się w formie zdalnej. Uczniowie zmagali się z trudnymi formami językowymi, które na każdym kroku czyhają na osoby posługujące się językiem polskim. Najlepsi uzyskali 24 p. na 25 możliwych do zdobycia, pokazując, że są miłośnikami ojczystego języka.

Więcej „„Mistrz Poprawnej Polszczyzny””
Więcej o: III POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „Przenieść Polskość przez mrok okupacji…” – ZWZ AK na Śląsku Cieszyńskim

W 80. rocznicę powołania Armii Krajowej 10 maja sześcioro uczniów reprezentowało nas podczas konkursu powiatowego. Wzięliśmy udział w 3 kategoriach: wiedzy, plastycznej, prezentacji multimedialnej. Uczennica klasy VII Malwina Dzierbanowicz zajęła I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna. Uczennica klasy VII Wiktoria Żwak zdobyła III miejsce w kategorii plastycznej. W tej kategorii naszą szkołę reprezentowały również Marta Malina i Milena Skiba. W kategorii wiedzy na pytania dzielnie odpowiadali Olaf Gesing i Filip Noszka. Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka historii Natalia Gabryś-Klus. W kategorii plastycznej opiekunem była nauczycielka plastyki Sylwia Kwas.

Więcej „III POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „Przenieść Polskość przez mrok okupacji…” – ZWZ AK na Śląsku Cieszyńskim”