Więcej o: XV Koncert Młodych Talentów w SP-3

XV Koncert Młodych Talentów w SP-3

Po ponad dwuletniej przerwie, spowodowanej ograniczeniami wymuszonymi przez pandemię, piękna aula Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie znów wypełniła się po brzegi melodiami dawnych mistrzów: Bacha, Mozarta, Bocerriniego…. 6 czerwca o godz. 10:00 rozpoczął się XV Koncert Młodych Talentów. Oprócz klasyki w programie pojawiła się również nowoczesna muzyka. Były więc fortepianowe wersje przebojów gwiazd muzyki pop, np. Eda Sheerana, Marron 5,  była muzyka z I części słynnej serii filmów przygodowych „Piraci z Karaibów”. Obok kompozycji, które każdy rozpoznaje już po pierwszych dźwiękach, np. „Prząśniczka” Stanisława Moniuszki czy „Fale Dunaju” Josefa Ivanovicha, usłyszeliśmy też mniej znane, ale równie urocze utwory, tj. „Ciuch, ciuch pociągu” na flet i fortepian słoweńskiego kompozytora Blaža Pucihara albo „The First Butterfly” niemieckiego pedagoga i skrzypka Joachima Johowa. Na koncercie nie mogło zabraknąć oczywiście szkolnego zespołu DoReMi, który wykonał wspólnie z publicznością hymn szkoły „Do marzeń” oraz piosenkę „Przyjaźń to wielkie drzewo”. Mottem tegorocznego „Trójkowego” muzycznego święta były słowa Ludwika Jerzego Kerna:

Więcej „XV Koncert Młodych Talentów w SP-3”