Więcej o: Dzień Przyjaciela i Dyktando o Nagrodę Dyrektora Szkoły

Dzień Przyjaciela i Dyktando o Nagrodę Dyrektora Szkoły

8 czerwca odbyła się kolejna edycja Dyktanda o Nagrodę Dyrektora Szkoły. 31 uczniów z klas 4 – 8 zmierzyło się z tekstem dotyczącym przyjaźni w przeddzień Święta Przyjaciela. Treść dyktanda nie zawierała zaskakujących pułapek ortograficznych, zwłaszcza starszym uczniom nie wydawała się szczególnie trudna. Problemem okazały się jednak znaki przestankowe. Nie od dziś wiadomo, że interpunkcja to twardy orzech do zgryzienia… Pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz, witając uczniów, życzyła im powodzenia w językowych potyczkach, wyrażając jednocześnie radość z obecności tak licznej grupy młodzieży. Po wielu perturbacjach związanych z poprawnym zapisem ponad dwustu słów poznaliśmy wyniki konkursu.

W kategorii klas 4 – 6:
I miejsce zajęła Magdalena Walczyk z klasy 4b (1 błąd ortograficzny, 7 interpunkcyjnych), II miejsce – Miłosz Ślęzak z klasy 5c (2 ort., 12 int.), III miejsce – Helena Papkala z klasy 4b (3 ort., 19 int.).

W kategorii klas 7 – 8:
I miejsce zdobył Bartosz Gonera z klasy 7c (5 int.), II miejsce – Karolina Myrmus z klasy 7a (6 int.), III miejsce – Zuzanna Staniszewska z klasy 8a (7 int.).

Więcej „Dzień Przyjaciela i Dyktando o Nagrodę Dyrektora Szkoły”
Więcej o: INFORMACJA O ZEBRANIU DLA RODZICÓW, KTÓRYCH DZIECI ROZPOCZYNAJĄ NAUKĘ W KLASIE I

W  dniu 20 czerwca 2022 r.  (poniedziałek) o   godz.  17.00 w  Szkole  Podstawowej  nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie przy ul. Osiedlowej 1 odbędzie  się  ZEBRANIE  RODZICÓW, których  dzieci rozpoczną  1 września  edukację  szkolną.

28 czerwca od godziny 9.00 do 17.00 trwać będzie kiermasz mundurków używanych. Nowe mundurki można zamawiać telefonicznie pod numerem 601 566 598.

Dyrektor  Szkoły   Małgorzata  Jasionowicz