Więcej o: Popołudnie z Marią Skłodowską – Curie

Popołudnie z Marią Skłodowską – Curie

„Pani Curie jest – z wszystkich ludzi na świecie – jedynym nie zepsutym przez sławę człowiekiem.”
 Albert Einstein

W tym roku w listopadzie obchodzimy 155. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej – Curie.  W poniedziałek 28 listopada uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu Popołudnie z Marią Skłodowską – Curie. Czy każdy zna postać tej wybitnej uczonej? Wiemy, że to pierwsza na świecie kobieta, która zdobyła Nagrodę Nobla (tylko jedną?). Na spotkaniu uczniowie poznali ciekawe fakty z życia tej niesamowicie inteligentnej, skromnej i pracowitej uczonej, zobaczyli doświadczenia chemiczne oraz sprawdzili swoją wiedzę w formie quizów. Na cześć noblistki udało nam się wykonać flagę w probówce, a chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie wiedzy na jej temat.
Było to bardzo miło spędzone popołudnie,  mamy już pomysł na kolejne spotkanie.

tekst: Lucyna Krysta

Więcej „Popołudnie z Marią Skłodowską – Curie”