Więcej o: Pokaz egzotycznych zwierząt

Pokaz egzotycznych zwierząt

14 grudnia do naszej szkoły przybyli egzotyczni goście ukryci w ogromnych, czarnych pojemnikach. Napięcie wzrastało w miarę upływu czasu, ponieważ podczas spotkania najpierw opuściły swoją kryjówkę mniejsze zwierzęta, a potem zobaczyliśmy większe osobniki. Poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat pająków, jaszczurek, kameleonów i węży, poznaliśmy różne ciekawostki. Ale najważniejsza była możliwość pogłaskania egzotycznych stworzeń. Nasi uczniowie są bardzo odważni, nie przeraził ich nawet wąż albinos! 🙂 To była interesująca lekcja przyrody.

tekst: Agnieszka Krysta

Więcej „Pokaz egzotycznych zwierząt”
Więcej o: Śpiewamy kolędy

Śpiewamy kolędy

W  środę 14 grudnia zespół DoReMi  i soliści – Agata Biedrawa oraz Miłosz Kurzok – wystąpili w sali sesyjnej ratusza z krótkim programem kolędowym. Na świąteczne spotkanie władz miasta z dyrektorami skoczowskich placówek oświatowych młodzi śpiewacy ze Szkoły Podstawowej nr 3 zostali zaproszeni przez dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie – Panią Joannę Radwan – Kmiecik. Z jej rąk po udanym występie dzieci otrzymały drobne upominki.

To był już czwarty raz w ciągu ostatnich kilku tygodni, kiedy śpiewaliśmy dla publiczności. Był konkurs „Rozśpiewane Boże Narodzenie”, występ podczas Skoczowskiego Jarmarku Świątecznego i udział w Koncercie Młodych Talentów.  Jeszcze tylko weźmiemy udział w świątecznym przedstawieniu w szkole, … a  potem już święta!
Razem z naszymi najbliższymi w naszych domach zaśpiewamy kolędy przy wigilijnym stole.

tekst: Sławomir Chmiel