Więcej o: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – poznajemy duńskie kino

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – poznajemy duńskie kino

Raz w miesiącu miłośnicy kina z klas 4 – 8 uczestniczą w seansach w Teatrze Elektrycznym w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Tym razem uczniowie obejrzeli duński film „Jestem William”. Tytułowy bohater nie ma łatwego i beztroskiego życia. Pomimo młodego wieku musi pokonywać kolejne przeszkody i rozczarowania, musi zawalczyć o swoją przyszłość. W decydującym momencie wykazuje się odwagą i determinacją godną bohatera. Pokazuje, że warto walczyć o swoje marzenia i lepsze życie. Do kina udało się 50 uczniów pod opieką pań: Sylwii Kwas, Agnieszki Krysty i Izabeli Steciuk.

Kolejny seans po feriach! 🙂

Więcej o: Cudze chwalicie, swego nie znacie… – kolejne spotkanie online  dla miłośników regionu

Cudze chwalicie, swego nie znacie… – kolejne spotkanie online dla miłośników regionu

Mieszkamy na Śląsku Cieszyńskim, w regionie atrakcyjnym dla turystów i miłośników kultury. Niestety, często zdarza się, że mieszkańcy nie zdają sobie sprawy z tego, jakie ciekawe miejsca znajdują się w pobliżu. 5 stycznia odbyło się kolejne spotkanie online prowadzone przez panią Izabelę Steciuk, w którym uczestniczyło 30 uczniów z klas 4 – 8. Podczas wirtualnej podróży uczniowie odwiedzili Cieszyn, Wisłę, Ustroń, Dzięgielów, Grodziec i Goleszów. Wśród zaproponowanych atrakcji znalazły się: wiadukt kolejowy w Wiśle, Ochorowiczówka, Galeria Trofeów Adama Małysza, Muzeum Narciarstwa, zamki w Dzięgielowie i w Grodźcu, cmentarz żydowski w Cieszynie, dąb Sobieskiego w Ustroniu, zbiornik Ton w Goleszowie i filia obozu Auschwitz w Goleszowie oraz wiele innych.

Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w zajęcia, przekazując ciekawostki na temat prezentowanych miejsc. Zajęcia zawierały treści związane z innowacjami: „Bądź kulturalny, zaangażuj się w kulturę wyższą!” oraz „Podróże kształcą, także te bez biletu”.
Kolejne spotkanie wkrótce!

tekst: Izabela Steciuk