Dyplom za udział w akcji historycznej BohaterON 2022

Otrzymaliśmy dyplom za udział w akcji historycznej BohaterON 2022, która upamiętnia Bohaterów Powstania Warszawskiego. We wrześniu uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w zajęciach poruszających tę tematykę. Starsza młodzież czytała teksty źródłowe, oglądała film, dyskutowała na temat samotności Polaków podczas walk, ich bohaterskiego oporu, trudnego losu cywilów. Młodsi uczniowie pogłębiali tematykę z wykorzystaniem zdjęć Warszawy, słuchowiska, poznali również losy warszawskich dzieci, głównie odważnych harcerzy. Klasy 5 wykonały kartki z podziękowaniami dla Bohaterów Powstania, które następnie utworzyły szkolną gazetkę i stanowiły bazę szkolnego wpisu na stronę: www.dumnizpowstancow.pl Natomiast uczniowie klas starszych samodzielnie wykonali wpisy z podziękowaniami dla Powstańców.

tekst: Martyna Bak