Więcej o: Kultowe zabawki z PRL-u online

Kultowe zabawki z PRL-u online

W piątkowe popołudnie 17 lutego odbyło się kolejne spotkanie online w ramach innowacji „Podróże kształcą, także te bez biletu”. Temat spotkania zaproponowali uczniowie zainteresowani codziennym życiem w czasach PRL-u. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, prezentując zabawki, którymi bawili się ich dziadkowie i rodzice. W dalszej części spotkania na ekranie pojawiały się kultowe zabawki z lat 70. i 80. – piłkarzyki, bierki, maskotki, mini – telewizorki, gry, modele samochodów, projektory do wyświetlania bajek i wiele, wiele innych… Nie zabrakło sentymentalnych wspomnień, ale i ciekawostek dotyczących np. cen, które obecnie stare zabawki osiągają na aukcjach internetowych. W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 uczniów z klas 4 – 8, którzy zostali zaproszeni przez prowadzącą – Izabelę Steciuk.

tekst: Izabela Steciuk

Więcej „Kultowe zabawki z PRL-u online”