Więcej o: Witaj, majowa jutrzenko!

Witaj, majowa jutrzenko!

28 kwietnia było bardzo uroczyście w naszej szkole, gdyż świętowaliśmy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas akademii uczniowie klasy 4c opowiedzieli społeczności szkolnej o wydarzeniu, które zajmuje szczególne miejsce na kartach historii naszego kraju.

Czwartoklasiści przedstawili przebieg zdarzeń w dniu 3 maja 1791 roku, ich przyczyny oraz skutki dla naszego narodu, opowiedzieli o najważniejszych ustawach i postanowieniach konstytucyjnych. W auli szkolnej zobaczyliśmy nawet króla Stanisława Augusta Poniatowskiego! Lekcję historii wzbogaciła prezentacja oraz wspaniale wykonane pieśni patriotyczne.  A wszystko rozpoczęło się w niecodzienny sposób, gdyż jeden z wychowanków pani Katarzyny Bąk pięknie zagrał utwór Fryderyka Chopina – Mazurek F-dur.

Więcej „Witaj, majowa jutrzenko!”