550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika

550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika nie obyła się bez echa w naszej szkole! Działo się sporo:) Klasy 5 rozwiązywały zagadki, labirynty, rebusy i wiele innych zadań o polskim Astronomie, dobrze się przy tym bawiąc. Został nakręcony film o dokonaniach Mikołaja Kopernika, w którym możemy podziwiać świetną grę aktorską uczniów klasy 4b. Przez dwa dni każdy mógł stworzyć krzyżówkę, rebus czy pytanie o polskim Naukowcu, by następnie rozwiązać stworzony w ten sposób quiz: ,,Sprawdź, co wiesz o Koperniku – pytania uczniów dla uczniów”.
Wszystko podsumowaliśmy na spotkaniu online pt. ,,Śladami Kopernika…”, podczas którego zawitaliśmy do Torunia, Krakowa, Bolonii, Padwy, Ferrary i Fromborka. Były to urodziny z pompą. 🙂

tekst: Martyna Bak