Rywalizacje olimpijskie za nami!

Olimpiada szkolna

12 konkurencji sportowych, 400 uczestników, 180 dyplomów, 12 sędziów… Tak w liczbach przedstawia się XVII Szkolna Olimpiada Sportowa, która odbyła się 23 czerwca na Stadionie Miejskim „Beskid” im. R. Kukucza. Gośćmi sportowej imprezy byli: Andrzej Bubnicki – zastępca burmistrza Miasta Skoczowa, Maria Sobik – przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty, Maria Brodniewicz – Przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Zbigniew Gil – dyrektor Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Sędziowie i przedstawiciele klas przemaszerowali uroczyście przed trybuny, znicz olimpijski zapalili najlepsi sportowcy szkoły, uczniowie ślubowali rywalizację w duchu fair play, pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz przywitała gości oraz całą społeczność szkolną i … padły słowa: ,,XVII Szkolną Olimpiadę Sportową uważam za otwartą!”

Od tego momentu przez prawie trzy godziny trwały różnorodne konkurencje: bieg na 30, 60, 100, 200, 600 i 1000 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz rywalizacje towarzyszące – wędkarska, strzał piłką do bramki i bieg na szczudłach.
„Wygrywanie to nie kończenie biegu na pierwszym miejscu. To nie jest pokonywanie innych. To jest pokonywanie samego siebie, swojego ciała, swoich ograniczeń i swojego strachu. Wygrywanie oznacza przewyższanie siebie i przekształcanie swoich marzeń w rzeczywistość…”
W tym roku na najwyższym stopniu podium stanęli: Wiktoria Boruta, Ksawery Sikora, Maja Ociepka, Przemysław Kuś, Marta Pustówka, Szymon Jakubik, Nadia Stonawska, Sebastian Witoszek, Karina Sosna, Ksawery Kazienko, Małgorzata Piekarczyk, Bartosz Popławski, Karolina Stokłosa, Filip Gołembiowski, Karolina Myrmus, Grzegorz Sokół, Julia Szczotka,
Tomasz Zwardoń, Lena Szczypka, Julian Gesing, Oliwia Szczęsna, Jakub Dawicki, Lena Stec, Zofia Madej, Zuzanna Szczęsna, Szymon Malina, Daniel Waszut, Jakub Cichowlas, Bartosz,Konopka, Filip Noszka, Natalia Gruszczyk, Mikołaj Hławiczka, Aleksandra Karb, Kamil Wiśniecki, Nikola Gąsior, Olivier Gredka, Milena Król, Nikola Toczek, Leon Nowak, Piotr Woźniczka, Weronika Szczotka, Hanna Duda, Aleksander Jaworski, Maja Król, Patryk Kurzok, Hanna Sosna, Ignacy Knyps, Lidia Wątorek, Mikołaj Menes, Martyna Budkowska, Kajetan Bura, Maja Małkowska, Damian Jarzynka, Amelia Effenberger, Filip Rybarski, Oliwia Ziebura, Szymon Wlach, Weronika Szczotka, Mikołaj Hławiczka, Tobiasz Ciupek, Mateusz Konopka, Patryk Szturc.
Wszystkim uczestnikom i laureatom olimpijskim serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Krysta

Olimpiada szkolna