Ach, co to był za koncert…

W niedzielę 29 grudnia, w kościele w Pogórzu odbył się niezwykły koncert. Wielkim wyróżnieniem dla zespołu DoReMi, było zaproszenie do udziału w 8 edycji Pogórskiego Kolędowania. Mieliśmy w tym roku niepowtarzalną okazję wystąpić na scenie obok popularnego artysty Macieja Miecznikowskiego. Wokalista zespołu Leszcze, osobowość telewizyjna znany m.in. jako prowadzący program „Tak to leciało

i „Bitwa na głosy” oczarował publiczność, szczelnie wypełnionej świątyni fantastycznymi interpretacjami popularnych kolęd oraz swoimi autorskimi utworami. Artysta koncertował przy akompaniamencie gitary i akordeonu. Dużo radości słuchaczom sprawiły opowiadane przez Macieja Miecznikowskiego wesołe historie, anegdoty o Świętach Bożego Narodzenia, tradycjach i muzyce. Podczas tego 2,5 godzinnego koncertu wystąpił również zespół Twoi, zachwycając słuchaczy na przemian, to chwytającą za serce spokojną melodią, to znowu porywającą, żywiołową pieśnią. Zespół DoReMi wykonał 2 kolędy: „Dziś w Betlejem jasno tak” oraz „A w Belejem jest wesele„. Partie solową zaśpiewała Maja Szczodrowska, a na kajonie zespołowi towarzyszył Cezary Machej. Nasz występ został gorąco przyjęty przez publiczność. Po koncercie wykonawcy oraz wielu znamienitych gości, zostało zaproszonych przez słynącego z gościnności gospodarza ks. Ignacego Czadera na wspólną gorącą i smakowitą kolację.

Sławomir Chmiel