Bezpieczne ferie

W czwartek 12 stycznia drugoklasiści naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w spotkaniu z komendantem Straży Miejskiej w Skoczowie poświęconym bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Rozmawiano nie tylko o bezpieczeństwie na stoku, lodowisku i podczas zimowych zabaw, ale przypomniano też podstawowe zasady poruszania się po drodze. Pan komendant, Marian Machalica, zadawał podchwytliwe pytania, zmuszając naszych młodszych uczniów do myślenia i wnioskowania. Wszystko w temacie bezpieczeństwa i zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia. Za aktywność i zaangażowanie uczniowie zostali obdarowani odblaskowymi opaskami, a nasz skoczowski, znany już wszystkim Kot w butach, częstował cukierkami, życząc wesołych i bezpiecznych ferii.

tekst: Dorota Maciejewska