Bezpiecznych wakacji!

prelekcja o bezpieczeństwie podczas wakacji

We wtorek 21 czerwca dla uczniów klas trzecich zorganizowano warsztaty nt. bezpiecznych wakacji. Prowadzący je komendant Straży Miejskiej w Skoczowie, pan Marian Machalica, w towarzystwie przesympatycznego kota w butach w czapce strażnika miejskiego, przypomniał uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, spędzania czasu wolnego w lesie i innych miejscach rekreacji. Rozmowa w zespołach klasowych i kolorowa aplikacja multimedialna dotyczyły także bezpiecznego poruszania się na rowerze, odpowiedniego stroju dostosowanego do pogody, zasad związanych z zachowaniem podczas burzy czy w relacjach z osobami nieznajomymi. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach, które rozpoczęły się od wesołej wakacyjnej piosenki Zozi. Dzieci z klasy 3b samodzielnie ją odśpiewały, wprowadzając letni klimat do rozmowy o ważnej sprawie, jaką jest bezpieczeństwo w chwilach relaksu i aktywnego wypoczynku.

autor tekstu: Dorota Maciejewska – pedagog szkolny

prelekcja o bezpieczeństwie podczas wakacji