„Białe szaleństwo” w Wiśle Malince, czyli… VIII Zawody Narciarskie „O Puchar Lolka”

W mroźny poniedziałkowy poranek, 27 lutego, na stoku ,,Klepki” w Wiśle Malince na starcie slalomu VIII Zawodów Narciarskich „O Puchar Lolka” stawiło się ponad 50 zawodników! Byli wśród nich uczniowie z klas 1 – 8 oraz opiekunowie: rodzice, dziadkowie, ciocie, starsze rodzeństwo…

Zawodnicy rywalizowali w 5 kategoriach: uczniowie z klas 1 – 3, uczniowie z klas 4 – 6, uczniowie z klas 7 i 8. W osobnej konkurencji zmierzyli się opiekunowie uczniów. Z kolei w konkurencji rodzinnej brano pod uwagę łączny czas dziecka i opiekuna.

Na trasie slalomu wszyscy wykazali się znakomitymi umiejętnościami narciarskimi i wolą walki na miarę profesjonalnych zawodników.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Uczniowie klas 1 – 3:

I miejsce – Szymon Penkal z kl. 3c

II miejsce – Aleksander Brożek z kl. 2c

III miejsce – Alex Sztuchlik z kl. 2a

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Roman Maj z kl. 1a, który został nagrodzony medalem.

Medal za najlepszy wynik dziewczynki otrzymała Maja Piszczek z kl. 3a.

Uczniowie klas 4 – 6:

I miejsce – Mateusz Konopka z kl. 4b

II miejsce – Jakub Bojda z kl. 4b

III miejsce – Bartosz Brożek z kl. 6c

Medal za najlepszy wynik dziewczynki otrzymała Zofia Madej z kl. 6b.

Uczniowie klas 7 – 8:

I miejsce – Olaf Gesing z kl. 8d

II miejsce – Hanna Duda z kl. 8a

III miejsce – Kacper Bura z kl. 8d

Medal za najlepszy wynik dziewczynki otrzymała Hanna Duda z kl. 8a.

Kategoria „Opiekun”:

I miejsce – p. Dariusz Ihas

II miejsce – p. Kacper Krawczyk

III miejsce – p. Tomasz Ziebura

Konkurencja rodzinna:

I miejsce – Olaf Gesing i tata, Adam Gesing

II miejsce – Bartosz Brożek i tata, Arkadiusz Brożek

III miejsce – Oliwia Ziebura i tata, Tomasz Ziebura

Organizatorzy zawodów, Izabela Steciuk i Korneliusz Rakus, dziękują wszystkim za liczny udział w zawodach i ogrom pozytywnych emocji, które towarzyszyły rywalizacji! Cieszymy się, że niektórzy zawodnicy są z nami od wielu lat, pokazując, że narciarstwo jest ich wielką pasją.

Dziękujemy pani Katarzynie Rakus i rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Do zobaczenia za rok w jeszcze większym gronie! 🙂

tekst: Izabela Steciuk