„Co to jest niepodległość – teraz wiem już na pewno!”

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 5c oraz członkowie szkolnego zespołu DoReMi, przygotowani przez panią Joannę Walczyk oraz pana Sławomira Chmiela, odtworzyli niełatwe dzieje naszego państwa. Każdy uczestnik akademii przypomniał sobie, jak długa była droga Polaków do odzyskania niepodległości i jak ważna jest pamięć o tych, którzy walcząc o wolność ojczyzny, oddali za nią swoje życie.

Słowa, dźwięki, obrazy przeniosły nas w czasy i miejsca, które przepełnione były zmaganiami o suwerenność kraju.  Wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz innych patriotycznych utworów podkreśliło istotę wolności, którą możemy się cieszyć od 11 listopada 1918 roku. Pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz podziękowała za tę wyjątkową lekcję historii, po której każdy „wie już na pewno, co to jest niepodległość”.

Kamila Morcinek