Czwartoklasiści w Muzeum Ustrońskim

Czy wizyta w muzeum może być mikołajkowym upominkiem? Klasa 4b przekonała się, że tak.😊 6 grudnia 27 uczniów udało się na wycieczkę do Muzeum Ustrońskiego. Już na samym początku na dzieci czekała niespodzianka – okazało się, że kierowca to zaprzyjaźniony Mikołaj, dziadek jednego z uczniów, który przygotował dla dzieci słodkie upominki.

W Muzeum Ustrońskim rozpoczęliśmy zwiedzanie od seansu filmowego, ukazującego dzieje uzdrowiska Ustroń. Następnie bardzo miły przewodnik zaprezentował stroje regionalne ze Śląska Cieszyńskiego. Duże emocje wywołał dział muzeum prezentujący zabawki dziadków i pradziadków naszych uczniów. Nie zabrakło ciekawostek i zabawnych historii. Noi można było pobawić się zabawkami; starymi lalkami, misiami, konikami na biegunach…

Uczniowie mogli też wypróbować zabytkowe sprzęty gospodarstwa domowego; dawne pralki, maselnice, żelazka i inne.

Na końcu wszyscy zasiedli do obejrzenia filmu o legendach z Beskidu Śląskiego.

W muzeum spędziliśmy 2 godziny i nawet przez chwilę nikt się nie nudził!

W opiece nad klasą pomogli wychowawczyni, Izabeli Steciuk, pani Aleksandra Para i tata jednej z uczennic.

Izabela Steciuk