„Debata” uczniów klas ósmych

Czy abstynencja się opłaca? Dlaczego alkohol jest groźny? Dlaczego warto poczekać z sięgnięciem po alkohol do pełnoletności? A może w ogóle warto zastanowić się nad jego piciem? Czy jednorazowe spożycie alkoholu może zniszczyć życie? Nad tymi pytaniami i innymi ważnymi kwestiami dyskutowali w poniedziałek 14 listopada  uczniowie klas ósmych. Tego dnia w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez trenerów realizujących program profilaktyczny „Debata”, rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Młodzi ludzie rozmawiali o uzależnieniu od  alkoholu oraz o konsekwencjach spożywania go, zwłaszcza w młodym wieku. Każda klasa aktywnie włączyła się w wykonywanie zadań. Było twórczo, czasami wesoło, ale i poważnie, bo przecież spraw życiowych dotyczyło spotkanie.

tekst: Dorota Maciejewska