Dużo się działo w Tygodniu Dbania o Relacje

W minionym tygodniu od 15.11 do 19.11.2021 roku w naszej szkole szczególnie dbaliśmy o poprawę relacji i pogłębienie ich w szkolnej społeczności. W ramach realizacji projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo zrealizowaliśmy Tydzień Dbania o Relacje, którego pomysłodawcą była Fundacja Dbam o Mój Zasięg. Z inicjatywy szkolnych koordynatorów projektu SOC, dzięki pomocy opiekunów RSU i zaangażowaniu Rady Samorządu Uczniowskiego, a także inicjatywie wychowawców klas odbyło się wiele ciekawych akcji i działań. Godziny z wychowawcą w klasach 4-8 miały charakter zabawowy, by  zintegrować zespoły, włączyć do zabawy uczniów bardziej wycofanych, zachęcić do wspólnego bycia ze sobą i przeżywania pozytywnych emocji, a także polepszyć relacje pomiędzy uczniami i nauczycielami.

W klasach 1-3 również było radośnie i zabawowo. Poniedziałek to Dzień Miłych Słówek. Niezwykle kolorowym czasem w naszej szkole był wtorek i czwartek Dzień Miłośników Pluszaków oraz Dzień Myszki Miki. Bardzo wiele uśmiechów pojawiło się na twarzach dzieci, kiedy w Dzień Wspomnień przyniosły zdjęcia z wczesnego dzieciństwa, na których widniały wesołe bobasy. Celem wszystkich działań było pokazanie, że offline też jest fajnie. O tym, co dokładnie działo się każdego dnia w naszej szkole, można przeczytać w zakładce Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Zachęcamy! Bo działo się…

Dorota Maciejewska