Dyktando o Nagrodę Dyrektora Szkoły

Trudno uwierzyć, że właśnie minął kolejny rok szkolny…Ten i ów jeszcze walczy z kartkówkami i poprawkami, ale wkrótce nadejdzie wymarzony czas swobody. – tak niewinnie zaczynało się dyktando, które 3 czerwca pisali przedstawiciele z klas 4-8. O Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie walczyło 27 śmiałków. Tekst przygotowany przez panią Izabelę Steciuk nawiązywał do wydarzeń, na które uczniowie czekają z niecierpliwością – zakończenia roku szkolnego i wakacji. Zwyciężyć w konkursie ortograficznym nie jest łatwo. Na uczestników takich zmagań zawsze czekają ortograficzne i interpunkcyjne pułapki. Czy komuś udało się napisać bezbłędnie?My już wiemy, że tak! Zwycięzców poznamy jednak podczas Gali Laureatów.

Kamila Morcinek