Dyktando o Nagrodę Dyrektora Szkoły

6 czerwca po raz kolejny odbyło się dyktando o Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas 4 -7, którzy musieli zmierzyć się z tekstem nawiązującym do ważnych rocznic przypadających jesienią bieżącego roku: 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pozornie błahy tekst naszpikowany był trudnościami ortograficznymi oraz interpunkcyjnymi, toteż żadnemu uczestnikowi nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie. Najlepiej poradzili sobie: Julia Heczko z klasy 5b, która zajęła I miejsce, Arkadiusz Liszka z klasy 7a – zdobywca II miejsca oraz Lidia Haratyk z klasy 7b i Kamil Zwardoń z klasy 6c – ex aequo uplasowani na III miejscu.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Pani dyrektor podczas uroczystej szkolnej gali laureatów.

opracowanie: Agnieszka Krysta