Dzień Patrona Jana Pawła II

Wielkie świętowanie już za nami. Jak co roku w maju, tym razem w piątek 17 wspominaliśmy naszego  Patrona, któremu poświęcono pięknie przygotowaną akademię. Wzięli w niej udział włodarze miasta: pan burmistrz Mirosław Sitko, pan wiceburmistrz Andrzej Bubnicki, przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty pani Maria Sobik, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury pani Julia Raszka oraz radny pan Zdzisław Baranowski, a także inni znamienici goście. Akademia miała formę przedstawienia teatralnego w konwencji programu telewizyjnego wzbogaconego o melodyjne piosenki. Opowiadała o spotkaniu młodzieży na Kaplicówce, gdzie zgromadzeni uczestnicy pochodzący z różnych krajów świata przepytywani przez reportera opowiadali o życiu Jana Pawła II, jego przemyśleniach i przesłaniu, jakie nam pozostawił. Prowadząca program zapytała też panią dyrektor Małgorzatę Jasionowicz o naszego patrona. Pani dyrektor przypomniała ważne momenty lokalnej historii, jakimi były: pielgrzymka Jana Pawła II do Skoczowa 22 maja 1995 roku oraz nadanie imienia szkole 18 maja 2005 roku w 80 rocznicę urodzin nieżyjącego już wówczas Papieża. Podczas uroczystości wybrzmiał szczególnie tego dnia refren hymnu szkół imienia Jana Pawła II: „Twoje słowa, które drogi wskazują/ Twoje słowa, które uczą mądrości/Twoje czyny przepełnione miłością”. Patron naszej szkoły uczył miłości, przebaczenia i pojednania, podkreślając wielokrotnie, że w życiu nie chodzi o wygodę i bogactwo. Gustowna i przemyślana dekoracja w postaci barwnej mapy świata, repliki krzyża z Kaplicówki oraz cztery drogowskazy: DOBRO,ODWAGA,DIALOG i PRZYSZŁOŚĆ dopełniły przekazane podczas akademii treści. Przypomniane słowa i przemyślenia Papieża Polaka miały stać się „drogą do ludzkich serc”. Scenariusz oraz scenografię przedstawienia opracowała pani Kamila Morcinek przy współpracy pani Katarzyny Czujak i pana Sławomira Chmiela. Po akademii tradycyjnie już odbył się bieg uliczny „Szlakiem Jana Pawła II”. Trasa sztafety, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele wiodła od stadionu sportowego KS „Beskid” na wzgórze Kaplicówka. Po zakończonym biegu delegacja składająca się z dyrektora szkoły, burmistrza oraz zastępcy burmistrza złożyła kwiaty pod granitowym monumentem. Następnie wszyscy uczestnicy biegu stworzyli krąg i pod Krzyżem Papieskim odśpiewali „Barkę”.