Egzamin ósmoklasisty

W tym tygodniu uczniowie klas ósmych zdawali pierwszy poważny egzamin w swoim życiu – egzamin ósmoklasisty. We wtorek 25 maja odbył się egzamin z języka polskiego, w środę 26 maja – z matematyki, a w czwartek 27 maja – z języka angielskiego. Do egzaminu podeszli wszyscy uczniowie dwóch klas ósmych, czyli 43 osoby. Emocje i stres związany z egzaminem powoli już opadają, a przed uczniami oczekiwanie na wyniki egzaminów, które zostaną ogłoszone 2 lipca. 9 lipca uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu.

Wyniki egzaminów, oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, działalność wolontariacka oraz szczególne osiągnięcia będą decydowały o przyjęciu do szkół średnich. Naszym dzielnym ósmoklasistom życzymy, aby zostali przyjęci do wybranych przez siebie szkół, w których będą mogli rozwijać swoje talenty, poszerzać wiedzę i spełniać życiowe marzenia.

Tegoroczne przygotowania do egzaminu były wyjątkowo trudne, tym bardziej doceniamy zaangażowanie uczniów w naukę i wierzymy w to, że każdy z nich osiągnie satysfakcjonujący wynik.