GP „Cztery pory roku z szachami” – 2 runda

15 stycznia odbyła się druga runda Szachowego GP Szkół Podstawowych Gminy Skoczów. To była edycja zimowa. Startowało 50 zawodników ze wszystkich szkół Gminy Skoczów, w trzech kategoriach wiekowych.

W klasach 1-3 pierwsze miejsce zdobył Piotr Szczypka z SP 1 Skoczów, drugie Cezary Loska z SP 1 Skoczów i trzecie Piotr Niemiec z SP 8 Skoczów, a czwarte Wojciech Więzik z SP 3 Skoczów.

W klasach 4-5 pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Myrmus z SP 3 Skoczów, drugie Jakub Zipser z SP 8 Skoczów, trzecie Jan Kolondra  z SP 8 Skoczów i czwarte Igor Waszut z SP 8 Skoczów.

W klasach 6-8 pierwsze miejsce zajął Mateusz Myrmus z SP 3 Skoczów, drugie Bartosz Goszyk z SP Ochaby, trzecie Mikołaj Grzybek z SP 3 Skoczów, a czwarte Agnieszka Goszyk SP Ochaby.

Wszyscy zebrani otrzymali słodkie co nieco, pamiątkowe dyplomy, a zwycięska trójka w każdej kategorii medale.

Fundatorem i organizatorem cyklu zawodów jest Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie oraz Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.