I Esportowe Mistrzostwa FIFA19 Powiatu Cieszyńskiego.

Stowarzyszenie Esport Polska wraz Miejskim Centrum Kultury „Integrator„, Urzędem Miejskim w Skoczowie, oraz Starostwem Powiatowym w Cieszynie zorganizowali I Esportowe Mistrzostwa Powiatu Cieszyńskiego. W sali  „Pod Pegazem” uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych rywalizowali w popularnej komputerowej grze sportowej FIFA 19.  Gracze popisywali się umiejętnościami technicznymi, refleksem i zdolnością  strategicznego myślenia. Do osiągnięcia sukcesu ważne były też cierpliwość i opanowanie. Po ponad 4 godzinach rozgrywek wyłonieni zostali zwycięzcy. W gronie najlepszych zawodników znaleźli się również nasi uczniowie. Sebastian Piecha zdobył 3 miejsce. Jedyną zaś dziewczyną, wśród 32 uczestników zawodów, była reprezentantka naszej szkoły Julia Heczko . W turnieju radziła sobie doskonale. Dopiero w ćwierćfinale została pokonana przez kolegę z klasy Sebastiana Piechę. Postawa Julii została doceniona przez organizatorów i uhonorowano ją nagrodą turniejową. Gratulujemy.

Sławomir Chmiel

Dziękujemy Miejskiemu Centrum Kultury w Skoczowie za udostępnienie zdjęć wykorzystanych w artykule.