II Bieg Tropem Wilczym

1 marca –  mroźny poranek, piękne słońce, nie wieje wiatr. Wymarzona pogoda dla każdego, kto lubi się ruszać na świeżym powietrzu. Na ten dzień zaplanowany został w naszej szkole II Bieg Tropem Wilczym w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Trasa biegu została wytyczona wokół szkoły w postaci pętli o długości około 400 metrów. Wszystkich zawodników przywitała pani dyrektor Elżbieta Olenycz, która dokonała również symbolicznego otwarcia imprezy.  Pierwszy bieg zgromadził na starcie 75 uczestników z klas 4 -6 (dystans dwóch okrążeń). W kategorii dziewcząt zwyciężyła Zofia  Madej z klasy 6b, wśród chłopców wygrał Bartłomiej Dawicki z klasy 4a. Kolejna grupa zawodników (47) przymaszerowała z budynku przy ulicy Osiedlowej. Na dystansie jednego okrążenia najszybsza wśród dziewcząt okazała się Lidia Wątorek z klasy 3a, a wśród chłopców Mikołaj Hławiczka z klasy 2a.

W ostatnim biegu na 1963 metry (oficjalny dystans biegu – rok śmierci ostatniego Żołnierza Niezłomnego – Józefa Franczaka) rywalizowały klasy 7 i 8. W biegu wystartowało 16 uczniów, których dopingowało liczne grono osób, by w ten sposób zaznaczyć swój udział w ogólnopolskiej inicjatywie. W kategorii dziewcząt pierwsza linię mety przekroczyła Antonina Rakus z klasy 8a, a najszybszym wśród chłopców okazał się Mikołaj Szostak z tej samej klasy. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe naklejki z logo biegu, a najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody. Medale, koszulki, komiksy oraz książki zapewniła Fundacja Wolność i Demokracja z Warszawy. 

tekst: Korneliusz Rakus