II miejsce „Lolków” w IX Międzyszkolnym Konkursie o Janie Pawle II

23 maja 2019 r. do naszej szkoły przybyły drużyny ze wszystkich skoczowskich szkół, aby wziąć udział w IX Międzyszkolnym Konkursie o Janie Pawle II. W tym roku tematyka konkursu związana była z I pielgrzymką Jana Pawła II do ojczyzny, kiedy to nasz rodak odwiedził Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim, Nowy Targ i Kraków. Uczniowie musieli się wykazać szczegółową znajomością homilii wygłoszonej 2 czerwca 1979 roku w Warszawie. Rozpoznawali miejsca, które wówczas papież odwiedził, interpretowali jego słowa, popisywali się znajomością ciekawostek. Każda drużyna zaprezentowała pracę plastyczną, będąca interpretacją wylosowanego daru Ducha Świętego. Jak co roku dużo emocji wzbudziły konkurencje sprawnościowe na wesoło – tym razem był to slalom zdalnie sterowanym pojazdem i rzut „do paszczy” klowna. Wszystkie konkurencje oceniało jury w składzie: pani Maria Broda, pani Anna Stefaniak – Bacza, ksiądz Stanisław Lipowski. Honorowym członkiem jury była pani dyrektor, Małgorzata Jasionowicz. Organizatorkami konkursu były panie katechetki: Katarzyna Chrobok i pani Katarzyna Czujak.

Wyniki konkursu:

I miejsce: SP w Ochabach

II miejsce SP 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie

III miejsce SP w Pierśćcu

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6b: Maja Kalita, Sandra Kuczera, Klaudia Gruszczyk, Dominik Gembala. Ich drużyna nosiła nazwę „Lolki”.

Drużynę przygotowała do konkursu wychowawczyni, pani Izabela Steciuk.