III POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY „Przenieść Polskość przez mrok okupacji…” – ZWZ AK na Śląsku Cieszyńskim

Uczestnicy konkursu wraz z opiekunem

W 80. rocznicę powołania Armii Krajowej 10 maja sześcioro uczniów reprezentowało nas podczas konkursu powiatowego. Wzięliśmy udział w 3 kategoriach: wiedzy, plastycznej, prezentacji multimedialnej. Uczennica klasy VII Malwina Dzierbanowicz zajęła I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna. Uczennica klasy VII Wiktoria Żwak zdobyła III miejsce w kategorii plastycznej. W tej kategorii naszą szkołę reprezentowały również Marta Malina i Milena Skiba. W kategorii wiedzy na pytania dzielnie odpowiadali Olaf Gesing i Filip Noszka. Do konkursu uczniów przygotowała nauczycielka historii Natalia Gabryś-Klus. W kategorii plastycznej opiekunem była nauczycielka plastyki Sylwia Kwas.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie. Został on objęty honorowym patronatem przez Burmistrza Miasta Cieszyna, Starostę Powiatu Cieszyńskiego, Żandarmerię Wojskową, Książnicę Cieszyńską, Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie oraz Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej.

Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w konkursie, także tym, którzy uczestniczyli w eliminacjach szkolnych.

prezentacja podczas konkursu
Uczestnicy konkursu wraz z opiekunem