IX Gminny Konkurs Pięknego Czytania

30 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie odbył się IX Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Został on uroczyście otwarty przez panią dyrektor Małgorzatę Jasionowicz oraz uświetniony występem zespołu tanecznego Merlin. W konkursie wzięło udział 18 uczestników z klas I-III, reprezentujących sześć szkół naszej gminy. Dzieci z wielkim zaangażowaniem czytały przygotowane teksty, zgodne z tematem konkursu: „Świerszcz za kominem – moje ulubione opowieści”. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych.

W kategorii klas pierwszych zwyciężyli:

I miejsce – Tomasz Stebel

II miejsce – Wojciech Pacierz

III miejsce – Nikodem Kłek

III miejsce – Natan Zawisza

W kategorii klas drugich najlepsi byli:

I miejsce – Zofia Madej

II miejsce – Veronicy Sito

III miejsce – Stefania Rajwa

III miejsce – Natalia Bujok

W kategorii klas trzecich na podium stanęli:

I miejsce – Jakub Kozina

I miejsce – Maria Tobiczyk

II miejsce – Jan Mizia

III miejsce – Marta Jóźwik

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś zwycięzcy odebrali z rąk dyrektora szkoły nagrody. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury składające się z przedstawicieli placówek biorących udział w konkursie. Organizatorkami konkursu były panie: Kalina Stefaniak, Beata Gaś i Daria Kur.

Tekst: Daria Kur