Jubileuszowe zmagania – X Międzyszkolny Konkurs o Janie Pawle II

20 maja odbyła się jubileuszowa X edycja Międzyszkolnego Konkursu o Janie Pawle II. Tegoroczne zmagania poświęcone były VIII pielgrzymce Ojca Świętego do Polski, której przyświecało hasło: „Bóg bogaty w miłosierdzie”. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać zarówno znajomością tekstów źródłowych, jak i umiejętnościami artystycznymi czy sprawnościowymi. Każda drużyna zaprezentowała projekt muralu stanowiący interpretację słów Jana Pawła II, rozwiązała test oraz spróbowała swoich sił w kilku konkurencjach zręcznościowych.

Rywalizacji przyglądało się jury: pani Anna Stefaniak-Bacza, pani Maria Broda i ksiądz Stanisław Lipowski. Honorowym członkiem jury była pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Więzik, Karolina Myrmus, Sandra Karczmarz i Antonina Rakus.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Marka w Pogórzu

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Ochabach Małych

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz organizatorkom konkursu: pani Katarzynie Chrobok oraz pani Katarzynie Czujak.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz sponsorom, którzy wsparli to wydarzenie:

– ks. Stanisławowi Lipowskiemu,

– Miejskiemu Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie,

– Piekarni Byrdziak,

– firmie Ludwig Czekolada,

– redakcji „Małego Gościa”.

Konkurs o Janie Pawle 2