Już święta.

Jest taki dzień… Bardzo ciepły, choć grudniowy…Zwykły, a jednak wyjątkowy…. Ostatni przedświąteczny dzień szkoły. J Każdego roku spotykamy się wszyscy na szkolnych jasełkach, a później w klasach dzielimy się opłatkiem.  Nie inaczej było tym razem. Ku zaskoczeniu uczniów 21 grudnia spotkanie przebiegło jednak trochę nietypowo. Aż dwukrotnie mieli oni okazję podziwiać na scenie rozśpiewane Grono Pedagogiczne. W niepowtarzalny klimat wprowadził wszystkich pan Maciej Kliber, który zaśpiewał piosenkę White Chritmas, zaś całą galę zamykało wykonanie utworu Śpiewajmy wszyscy. Partię solową zaśpiewała pani Katarzyna Zgoda, zaś w chórze usłyszeliśmy dyrekcję oraz nauczycieli naszej szkoły.

Najważniejszą część stanowiło oczywiście przedstawienie przygotowane przez panie Katarzynę Chrobok oraz Izabelę Steciuk. W inscenizacji przeplatanej pięknymi kolędami i pastorałkami wystąpili uczniowie z klas 6-8. W piękny sposób przypomnieli tradycyjne biblijne obrazy, ale przede wszystkim pokazali, że Jezus, pod różnymi postaciami, może zapukać do serca każdego człowieka. Najważniejszym darem dla niego są zwykłe, życzliwe, ludzkie gesty.

Wspaniałe występy, świąteczna dekoracja przygotowana przez panią Sylwię Kwas, wspólne śpiewanie kolęd oraz życzenia złożone przez panią dyrektor Małgorzatę Jasionowicz utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że coraz bliżej święta!

Kamila Morcinek