„Robimy Pozytywną Atmosferę”.

Nasza szkoła włączyła się w miesiącu lutym w kampanię społeczną i edukacyjną w zakresie walki ze smogiem na terenie województwa śląskiego „RO2BIMY POZYTYWNĄ ATMOSFERĘ”. Przeprowadzono akcję na temat: „Zdobywamy tytuł Strażnika pozytywnej atmosfery”. W ramach akcji w zajęciach uczestniczyli uczniowie Koła Ekologicznego, zajęć unijnych z chemii oraz klasy VII.

Na lekcjach chemii wcześniej omawiano składniki i zanieczyszczenia powietrza. Na zajęciach zwrócono uwagę na ogromny problem zanieczyszczenia powietrza, analizowano źródła zanieczyszczeń powietrza oraz debatowano nad działaniami jakie można podjąć w celu poprawy jakości powietrza. Uczniowie wskazywali miejsca najbardziej zanieczyszczone i czynniki powodujące te zanieczyszczenia. W czasie zabawy w pajęczynę sami podawali możliwe do wykonania czynności, które choć w małym stopniu poprawią jakość powietrza. Podsumowaniem zajęć było stwierdzenie, że wiele małych kroków podejmowanych przez każdego z nas może poprawić stan powietrza.

Na koniec zajęć uczniowie otrzymali „Dyplom Strażnika pozytywnej atmosfery”, gdzie otrzymali zadania do wykonania wymagające zaangażowania nie tylko uczniów, ale także rodziców.

Lucyna Krysta