Kampania społeczna „Czad i ogień. Obudź czujność!”

Od początku stycznia klasa 3a miała zajęcia związane z zagrożeniami, jakie niesie za sobą tlenek węgla. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pojawili się w naszej szkole 14 marca – sprawdzili stan wiedzy uczniów na temat czadu, pokazali jak działa czujnik tlenku węgla i zaprosili uczniów do zwiedzenia wozu strażackiego. Na zakończenie lekcji strażacy wręczyli uczniom pamiątkowe dyplomyZajęcia realizowane były w ramach kampanii społecznej Wojewody Śląskiego „Czad i ogień. Obudź czujność!”.Dzieci bardzo aktywnie, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tych zajęciach, zadawały mnóstwo pytań, chętnie pracowały z ćwiczeniami przeznaczonymi do tego celu, współpracowały z całymi rodzinami. Uczniowie pracowali metodą poszukującą i aktywizującą. Dzięki takim akcjom można zminimalizować zagrożenia oraz zwiększyć szansę na ratunek poprzez szybką i prawidłową reakcję w sytuacjach kryzysowych.

Daria Kur