„Kapciuszek, czyli odlotowe kapcie” – prezent dla naszych uczniów

W piątek 3 czerwca uczniowie z kółka teatralnego zaprosili koleżanki i kolegów z klas 1 – 6 na baśniowe przedstawienie z okazji Dnia Dziecka. Młodzi aktorzy zaprezentowali baśń o Kopciuszku w nowej, wesołej odsłonie. Tytułowy Kapciuszek to skromna, pracowita dziewczyna, która zachwyciła księcia nie tylko swym urokiem osobistym, ale i niezwykłymi kapciami, które kochała ze względu na wygodę. Młodzi aktorzy wystąpili dla kolegów i koleżanek aż 4 razy, a piąty występ odbył się po lekcjach dla rodziców, dziadków i rodzeństwa naszych gwiazd, którzy zapełnili widownię w sali gimnastycznej.

Piękną, baśniową dekorację spektaklu przygotowała pani Halina Uglorz, a aktorów przygotowała pani Izabela Steciuk, opiekun kółka teatralnego. W przedstawieniu wystąpiły uczennice z klasy 4b oraz uczniowie z klasy 6a. Występy na scenie dały młodym artystom wiele radości, a przygotowania do spektaklu były świetną zabawą, której towarzyszyły pozytywne emocje.W tym roku szkolnym uczniowie z kółka teatralnego przygotowali występ z okazji Dnia Nauczyciela, występ świąteczny, pomogli w realizacji apelu podsumowującego projekt. Ostatnim przedsięwzięciem był występ z okazji Dnia Dziecka.

Izabela Steciuk

przedstawienie teatralne "Kapciuszek"