Klasa II b u stomatologa

W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych, 14 grudnia 2018 r., klasa IIb odwiedziła gabinet stomatologiczny. Pani doktor Anna Madej powitała nas bardzo serdecznie. Opowiedziała  o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami  i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła, jak się leczy zęby,pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Pani doktor porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów – na modelu „dużej szczęki”. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Kolejną atrakcją była możliwość  „przejażdżki” w górę i w dół na fotelu dentystycznym. Na podsumowanie wizyty uczniowie  otrzymali od pani doktor karty pracy do uzupełnienia i kolorowy upominek.

Serdecznie dziękujemy Pani doktor Annie Madej za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

tekst: Renata Wróblewska