Koncert Laureatów… z Gwiazdami

Który to już raz, sala „Pod Pegazem” zajaśniała świątecznym blaskiem. Scena udekorowana rękodziełami uczestników konkursu artystycznego „Cuda na pierniku” gościła dzisiaj laureatów przeglądu „Rozśpiewane Boże Narodzenie” oraz gwiazdy wieczoru, zespół Avocado. Naszą szkołę reprezentował zespół DoReMi – zdobywca I miejsca w kategorii zespołów wokalnych i Maja Szczodrowska,  której jury przyznało wyróżnienie w kategorii solistów. W obu utworach naszym wokalistom towarzyszył perkusista Cezary Machej.

Po pierwszej części koncertu wypełnionej kolędami nagrodzonych artystów, przyszła pora na zwycięzców konkursu „Cuda na pierniku”. Gratulacje odebrały m.in. uczennice z „trójki”.  III miejsce  zdobyły reprezentujące naszą szkołę: Klaudia Gruszczyk, Maja Kalita, Anna Niemczyk. Ostatnią część koncertu wypełniła znakomita, popularna grupa wokalna Avocado. Kolędy polskie i zagraniczne w niezwykle urozmaiconych, brawurowych aranżacjach zachwyciły skoczowską publiczność. Zespół wykonuje wszystkie utwory a capella, jednak brzmienia jakie wyczarowują swoimi głosami członkowie grupy wzbudzają podziw nawet u najbardziej wymagających słuchaczy.

Kto skusił się aby to w piątkowe popołudnie spędzić „Pod Pegazem”, na pewno nie żałował tej decyzji.

Sławomir Chmiel