Koncert Młodych Talentów

8 grudnia uzdolniona muzycznie młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie, biorąca udział w XVI Koncercie Młodych Talentów, zaprezentowała się przed ponad trzystuosobową publicznością. Aulę wypełnili uczniowie, nauczyciele oraz rodzice występujących artystów. Na koncercie gościliśmy również Panią Joannę Radwan-Kmiecik – dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie oraz Panią Marię Sobik – przewodniczącą Komisji Kultury i Oświaty.

Tradycją naszego muzycznego święta jest rozpoczynanie Koncertu Młodych Talentów od wykonania hymnu szkoły „Do marzeń”. Nie inaczej było i tym razem. Nie zdążyły jeszcze wybrzmieć ostatnie słowa piosenki tu jest początek twojej drogi… przed tobą jeszcze drogi szmat, więc zanim dalej stąd wyruszysz, uśmiech i dobroć zabierz w świat, a już na „scenie” pojawiali się pierwsi wykonawcy.

Publiczność miała tym razem okazję wysłuchać brawurowo wykonanych utworów fortepianowych w interpretacji Malwiny Sowy, Bartłomieja Sowy oraz Pauliny Cieślar. Struny skrzypiec w magiczny sposób ożywili Wiktoria Suchodolska, Amelia Więzik, Wojciech Więzik i Malwina Sowa. Wiele wzruszeń dostarczyły publiczności siostry Paulina i, akompaniująca jej na ukulele, Kinga Cieślar, które wykonały utwór z repertuaru zespołu Kwiat Jabłoni – „Dziś późno pójdę spać”. Nie zabrakło mocnych, uroczystych dźwięków akordeonu – Aleksander Kukla pięknie wykonał popularnego kujawiaka. Wiele wzruszeń dostarczyli słuchaczom Agata Biedrawa, Miłosz Kurzok oraz zespół DoReMi – laureaci konkursu „Rozśpiewane Boże Narodzenie”. Wprowadzili nas w atmosferę nadchodzących świąt, wykonując nagrodzone w gminnym konkursie utwory.

Na zakończenie Pani dyrektor Joanna Radwan Kmiecik oraz dyrektor szkoły Pani Małgorzata Jasionowicz skierowały do wykonawców i organizatorów słowa podziękowania oraz wyrazy uznania. Z ich rąk wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

tekst: Sławomir Chmiel