Witaj, szkoło!

rozpoczęcie roku szkolnego w klasach 1-3

,,To ostatni już dzień wakacyjnych podróży. Spakuj plecak i idź – niech ci słońce powróży.  Zabierz uśmiech z traw i lasów ten ostatni raz. Wakacyjny czas się  skończył. Przyszedł zwykły czas…” – słowa piosenki zaśpiewanej przez klasę 6b uświadomiły nam, że dwa miesiące odpoczynku definitywnie przeminęły i trzeba podjąć nowe wyzwania.
1 września zgromadziliśmy się w dwóch budynkach, by powitać rok szkolny 2022/2023: klasy 1-3 przy ulicy Osiedlowej, klasy 4-8 przy ulicy Bielskiej.

Młodsza grupa wiekowa obejrzała program artystyczny przygotowany przez klasę 3c i wychowawczynię Katarzynę Zgodę. Nie zabrakło wierszy pełnych wakacyjnych wspomnień, ale też dobrych rad na nadchodzący czas nauki. Dzieci upamiętniły rocznicę wybuchu II wojny światowej, wykonując taniec z szarfami.

Starsza grupa wiekowa oglądała występ klasy 6b, której wychowawcą jest Łukasz Strach. Zabawne scenki i życzenia przeplatały się z piosenkami o wakacjach i przyjaźni, nad  wykonaniem których czuwał nauczyciel muzyki Sławomir Chmiel.

W obu budynkach ,,Trójki” szczególnie serdecznie zostali przywitani nowi nauczyciele oraz uczniowie klas pierwszych i czwartych. Pierwszoklasiści otrzymali piękne książki z dedykacją od burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko, którą odczytała pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz, życząc wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Niech to będzie czas systematycznej nauki i wytężonej pracy, czas wspaniałych kontaktów z rówieśnikami, radości i niezapomnianych wrażeń.

Rok szkolny 2022/2023 uważamy za otwarty!

tekst: Agnieszka Krysta

akademia z okazju rozpoczęcia roku szkolnego