Konkurs Wiedzy Historycznej „Klasówka Powstańcza 2022”

wręcznie dyplomów przez dyrektora szkoły

27 kwietnia trzy uczennice klas 7 wzięły udział w Konkursie Wiedzy Historycznej „Klasówka powstańcza 2022”. Tegoroczna edycja była dedykowana 100-leciu przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz uroczyście wręczyła dyplomy przygotowane przez organizatorów konkursu. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęli Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezydent Miasta  Świętochłowice Andrzej Drogoń.

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu byli: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Instytut Pamięci Narodowej O/Katowice, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytut Śląski w Opolu, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ,,WOM” w Katowicach, Górnośląskie Towarzystwo Historyczne.

Za organizację konkursu w naszej szkole była odpowiedzialna nauczycielka historii Natalia Gabryś-Klus.

N. Gabryś-Klus

wręcznie dyplomów przez dyrektora szkoły