Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „Eurodyta 2019”

W piątek 22 marca 2019 r. 4-osobowa grupa uczniów z klasy 6a i 7b wzięła udział w 10. Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Eurodyta 2019” dla uczniów klas gimnazjalnych i podstawowych Powiatu Cieszyńskiego w Liceum Ogólnokształcących im. P. Stalmacha w Wiśle. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „OMNIBUS”  działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcącym im. P. Stalmacha w Wiśle. Choć tym razemnie udało nam się zdobyć podium to wróciliśmy bogatsi o wiedzę, a to za sprawą organizatorów konkursu oraz spotkaniu z posłem do Parlamentu Europejskiego dr Janem Olbrychtem, który wyjaśnił nam dokładnie na czym polega brexit Wielkiej Brytanii. Miło w pamięci będziemy też wspominali pyszny tort z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu.

Natalia Gabryś