Konkursowe zmagania z historii zakończone sukcesem!

W ostatnim czasie odbyły się dwa konkursy z historii. 30.05.2019 r. uczestniczyliśmy w II Powiatowym Konkursie Historycznym pn. „W obronie Ojczyzny – 4 Pułk Strzelców Podhalańskich z Cieszyna w kampanii wrześniowej 1939 roku”. W kategorii prezentacja multimedialna bardzo wysoki poziom wypowiedzi zaprezentowała Julia Buda, która zdobyła 1 miejsce. W kategorii plastycznej również uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniale. Sonia Czyż zdobyła 1 miejsce, a Natalia Franek 2 miejsce. Do konkursu przygotowała uczennice Pani mgr Sylwia Kwas. Dzielnie w kategorii wiedzy odpowiadali Emilia Stanula oraz Maciej Bąk. Tradycją naszej szkoły stało się, że co roku bierzemy udział w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Skoczowa i współfinansowanym przy udziale Gminy Skoczów „Czy znasz swoje miasto-gminę?”. W tym roku konkurs odbył się 6 czerwca. W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowa 25. edycja tego konkursu. Małgorzata Gorgosz, Klaudia Gruszczyk, Maja Kalita wywalczyły drużynowo 1 miejsce w kategorii grupy młodszej. Kamila Gilman, Kamila Kurzok oraz Kacper Kubaczka bardzo dobrze reprezentowali naszą szkołę w kategorii grupy starszej i osiągnęli wysokie wyniki. Najwięcej punktów spośród naszych uczniów uzyskała Kamila Gilman.

Wszystkim Uczniom życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym!